PLAN LEKCJI

2ramka 2 z tlem plan

KLASY DWUJĘZYCZNE

2ramka 2 z tlem klasy dwujezyczne

DZIENNIK ELEKTRONICZNY

2ramka 2 z tlem librus

ABSOLWENCI II LO

8888

 DSC0020Sprawozdanie z konferencji OLSZTYN MUN 2017

 

W dniach 26-28 września 2017 roku  odbyła się 5 edycja Olsztyn Model United Nations – czyli symulacja obrad ONZ w języku angielskim . 72 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z Polski i zza granicy wcieliło się w rolę delegatów ONZ z całego świata. Organizatorem przedsięwzięcia był jak co roku Szkolny Klub Europejski z II LO w Olsztynie przy współpracy z I LO w Olsztynie pod opieką pana Andrzeja Ciesielskiego.

Pierwszego dnia w Miejskim Ośrodku Kultury-Kamienicy Naujacka  o godzinie 9:30 zaczęła się oficjalna ceremonia otwarcia z udziałem wszystkich delegatów – General Assembly. Swoje przemówienia wygłosili kolejno Secretary General (Barbara Zyśk),  President of General Assembly (Jan Różalski), dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Olsztynie,  pan Krzysztof Wiśniewski , dyrektor I LO w Olsztynie pani Jolanta Skrzypczyńska , prodziekan Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego pan dr Tomasz Wierzejski , Jakub Piech absolwent II LO oraz pan Andrzej Ciesielski, koordynator całego projektu. Następnie wybrani delegaci wygłosili tzw. opening speech, w obecności wszystkich uczestników i gości OLSZTYN MUN 2017 . O godzinie 12:00 delegaci udali się na Uniwersytet Warmińsko-Mazurski na Wydział Nauk Ekonomicznych . Tam w 5 komisjach zaczęły się obrady, które z kilkoma przerwami na kawę i lunch trwały do godziny 17:00. Były to następujące komisje : SC ,WHO , DISEC, HRC ,UNODC .

Następnego dnia (27 września) wszyscy delegaci spotkali się na obradach w swoich komisjach o godzinie 9:00.  Z przerwami na kawę i lunch posiedzenia trwały do godziny 17:30. Podczas obrad odwiedzili nas tzw. Obserwatorzy –czyli uczniowie klas pierwszych naszego liceum .Mogli oni wejść na obrady i przyjrzeć się pracy delegatów . Tego samego dnia w godzinach 19:00 -22:00 odbyło się tradycyjne Official Party w klubie „ Studio Domówka „

Ostatni dzień konferencji( 28 września ) rozpoczął się o godzinie 10:00 również obradami w komisjach . Planowo po jednej sesji obrad o godzinie 13:00 delegaci i goście zgromadzili się w Miejskim Ośrodku Kultury- Kamienicy Naujacka na General Assembly. Zostały zaprezentowane wszystkie wypracowane w komisjach rezolucje. Zgodnie z procedurami poddano je głosowaniu.  Później wręczono uczestnikom Certyfikaty Uczestnictwa w OLSZTYN MODEL UNITED NATIONS 2017 . W poszczególnych komisjach wyłoniono  ponadto najlepszych delegatów. Na zakończenie pani Jolanta Maj w imieniu pana Krzysztofa Wiśniewskiego  Dyrektora ZSO nr 1 w Olsztynie wygłosiła mowę końcową do uczestników .O godzinie 16:30 ceremonia dobiegła końca, wszyscy uczestnicy pożegnali się i rozeszli do domów.

Delegaci pytani o wrażenia z konferencji, zgodnie stwierdzali, iż była ona udana i przebiegała bez zarzutu. Podkreślali iż chcieliby spotkać się również za rok, tak samo jak nasi stali goście, uczniowie z Karinthy Frigyes Gimnazium w Budapeszcie, uczestnicy od  pierwszej edycji OLSZTYN MUN. Można więc stwierdzić, że konferencja zakończyła się sukcesem. Warto w tym miejscu podkreślić zaangażowanie kilkudziesięciu uczniów II LO i I LO ,którzy przygotowywali konferencję od strony technicznej i merytorycznej. Więcej szczegółowych  informacji znajduje się na oficjalnej stronie OLSZTYN Model United Nations –www.mun.olsztyn.pl

 

 

Opracował  Andrzej Ciesielski –koordynator projektu     2017-10-8

 DSC0066

 DSC0022

 DSC0020

 DSC0015

 DSC0014

 DSC0006

 DSC0005

 DSC0001

 DSC0072

 

 DSC0090

 DSC0091

 DSC0106

 DSC0129-2

 DSC0141

 DSC0173

 DSC0185

NAJLEPSZE LICEUM

najj

TyDzień Otwarty

tydzien otwarty

CERTYFIKATY JĘZYKOWE

KONIEC

SZCZYTY MOCY

21

SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE

promocjazdrowia

zlote-liceum-perspektywy 
 

Fundacja Edukacyjna Perspektywy
potwierdza, że
II Liceum Ogólnokształcące
 im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego
w Olsztynie
jest wśród najlepszych liceów w Polsce
sklasyfikowanych w
Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych
PERSPEKTYWY 2020
 i przysługuje mu tytuł
Złotej Szkoły 2020

CENTRUM MULTIMEDIALNE

CM
Facebook-Logo-Wallpaper-Full-HD

SZKOŁA WIERNA DZIEDZICTWU

GALERIA

GA12

ZAWODY MATEMATYCZNE

JOLA4

OLMUN

olmunmenu11

SUKCESY SPORTOWE

SPORT

SZKOLNY KLUB EUROPEJSKI

SKE

Dokumenty szkolne

DOKUMENTY NA STRONE

SKUMBRIA-konkurs literacki

2

URZĄD MIASTA

olsztyn-logo

NIEPODLEGŁA

23

GAZETKA EDUKACYJNA

gazetka

BIP

3ramka 2 z tlem BIP PO NOWEMU

ePUAP

bramka1

GDZIE JESTEŚMY

3ramka 2 z tlemLOKALIZACJA NOWEMY

KRONIKI SZKOLNE

3ramka 2 z tlemKRONIKA PO NOWEMY