mms img1605011586SKC w Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie.

Z okazji obchodów XXVIII Światowego Dnia Chorego, którego inicjatorem był św. Jan Paweł II (patron SKC), byliśmy w Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie z posługą miłości miłosiernego Samarytanina. Tegoroczne orędzie papieskie zatytułowane zostało: "Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię" (Mt 11,28). Światowy Dzień Chorego, obchodzony jest w dniu wspomnienia liturgicznego Matki Bożej z Lourdes - 11 lutego.

Ustanowiony został przez papieża Jana Pawła II w dniu 13 maja 1992 roku - w 75 rocznicę objawień fatimskich. Celem obchodów jest objęcie modlitwą wszystkich cierpiących, zarówno duchowo, jak i fizycznie, i zwrócenie uwagi świata na ich potrzeby - oraz dostrzeżenie tych, którzy zawodowo, bądź z potrzeby serca (jak wolontariusze), towarzyszą chorym i cierpiącym. Mamy nadzieję, że wypełniając tegoroczne orędzie Ojca Świętego Franciszka reprezentowaliśmy godnie miłość CARITAS Archidiecezji Warmińskiej, której świadectwo jest "gospodą" Dobrego Samarytanina.

Za dzieło przynoszenia ulgi pacjentom DZIĘKUJEMY(!), Sebastian Polakowski opiekun SKC i duszpasterstwo Szpitala Dziecięcego w Olsztynie.

Soli Deo per Mariam, kard. Stefan Wyszyński.

mms img 1283193740

mms img 1490851519