1Konkurs Piosenki Angielskiej
The Bob Dylan Edition

1 czerwca 2017 roku odbył się Konkurs Piosenki Angielskiej. Tegoroczna edycja poświęcona była twórczości Boba Dylana -  kompozytora,  autora tekstów, pisarza i poety oraz laureata Nagrody Nobla w dziedzinie literatury w 2016 roku.

Przebogata twórczość Dylana okazała się nie lada wyzwaniem dla uczniów naszej szkoły. Ostatecznie w konkursowe szranki stanęło pięcioro wykonawców -  trio w składzie Dominika Kupracz, Paulina Szter i Wojciech Matejuk z 1GA; Aleksandra Galińska z 1B; Ada Sawilska z 2D; Julia Żukowska z 1C oraz Paula Rudzińska z 2C.

IMG 20170601 1341201DZIEŃ JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Tradycyjnie już 1 czerwca w Dniu Dziecka nasza szkoła zmienia trochę swoje oblicze. Na korytarzach pojawiają się nietypowe dekoracje, uczniowie noszą dziwne stroje, a niektóre lekcje zamieniają się w pokazy, konkursy i występy. Tak wygląda Dzień Języka Angielskiego w ZSO nr 1.

AMMiędzyszkolny  Konkurs Wiedzy o Prezydentach
Stanów Zjednoczonych Ameryki  Północnej
 rozstrzygnięty…...

1Z radością informujemy, iż Aleksandra Gorczyca z klasy 2E została finalistką

41 Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego.

Opiekunem uczennicy jest Pani Dorota Łasiewicka.

23Dzień otwarty w II LO

Dzień Otwarty w II LO to dzień , w którym szkołę odwiedzają kandydaci do szkoły ponadgimnazjalnej, którzy szukają swojego miejsca edukacji na kolejne trzy lata.

Klasy dwujęzyczne z językiem angielskim są w centrum ich zainteresowania ze względu na swoją bogatą i unikatową w naszym mieście ofertę.

diamEkipa detektywów z Naszego Liceum w niesamowitej akcji………

Zapraszamy do obejrzenia filmu pt. „Diamonds are for Feather”, który powstał  w ramach projektu językowego zrealizowanego w kl. 1E pod opieką Pani Doroty Łasiewickiej.
 Czas realizacji projektu: listopad 2016 - marzec 2017.
 Reżyseria i  montaż - Krzysztof Rępalski.

 

 

 

 

IMG 20170317 1259271Happy Saint Patrick`s Day !

17 marca to dzień, kiedy aż chciałoby się zawołać ZIELONO MI! Zielone stroje, zielone dekoracje , zielone jedzenie, irlandzkie tańce, irlandzka muzyka i konkursy dotyczącego Irlandii oraz Dnia św. Patryka . Dużo śmiechu i zabawy, a jednocześnie możliwość poznania tradycji kraju, w którym mówi się po angielsku.

 

 

 

ftgySIÓDMY  MIĘDZYSZKOLNY KONKURS
WIEDZY O KRAJACH ANGLOJĘZYCZNYCH
KONKURS WIEDZY O PREZYDENTACH
STANÓW ZJEDNOCZONYCH AMERYKI PÓŁNOCNEJ

 

 

olimpKolejny sukces olimpijski……

Z radością informujemy, iż Aleksandra Gorczyca z klasy 2E została zakwalifikowana
do udziału w etapie centralnym 41 OJA, który odbędzie się
w dniach 10-11 kwietnia w Poznaniu.

Opiekunem uczennicy jest Pani Dorota Łasiewicka.

 

 

Zapraszamy
do udziału w SIÓDMYM MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE
WIEDZY O KRAJACH ANGLOJĘZYCZNYCH
 KONKURS WIEDZY O PREZYDENTACH STANÓW ZJEDNOCZONYCH AMERYKI PÓŁNOCNEJ.

Zgłoszenia  należy kierować do nauczycieli jęz. angielskiego do 13 marca 2017.

konk

PC22018520 grudnia 2016 roku po raz drugi w naszej szkole odbył się
konkurs recytatorski ‘To be… oder nicht sein.

Prezentacje uczniowskie w języku angielskim i niemieckim trwały od godziny 8:20 do 12:00. I było czego posłuchać! Była klasyka i teksty nowsze. Były brawa – duże brawa! Liczyła się nie tylko znajomość języka, ale także sposób prezentacji tekstu. Zostaliśmy zaskoczeni pomysłami naprawdę ciekawymi i nietypowymi!

1A może studia za granicą?

 

Takie pytanie z pewnością pojawia się wśród tegorocznych maturzystów . Zastanawiają się nie tylko co studiować, ale i gdzie?  W kraju czy za granicą ? Ile to kosztuje ? Jakie są kryteria przyjęcia ? Jakie koszty utrzymania? Pytań mnóstwo !

8 listopada 2016 uczniowie klas maturalnych II LO w Olsztynie zostali zaproszeni na spotkanie z oficjalnym przedstawicielem walijskiego Uniwersytetu Aberystwyth w Wielkiej Brytanii.  Absolwentka uczelni brytyjskiej pani Monika Więckowska przedstawiła możliwości studiowania za granicą, zasady rekrutacji, terminy składania aplikacji, a także możliwości finansowania studiów poprzez system stypendiów, grantów ( bezzwrotnych dotacji) i pożyczek.

 

 

 

1HALLOWEEN od kuchni
czyli kiermasz strasznych przysmaków

“Uczenie się innego języka jest nie tylko uczeniem się innych słów na te same rzeczy, ale także uczeniem się innego sposób myślenia o rzeczach.” Flora Lewis

1Szekspir i pierogi
czyli
Włosi w Polsce

W dniach 3-10.10.2016 gościli w naszych domach uczniowie Liceo Scientifico `G. Gandini` w Lodi we Włoszech. Była to rewizyta czyli można było pominąć wstępny etap poznawania się i przystąpić od razu do realizacji programu wizyty.

profilowe2017Konkurs
 „Know America 2017”

 

Szanowni Państwo.

FundacjaWspomagania Wsi i Ośrodek Studiów Amerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego we współpracy z Ambasadą Amerykańską zapraszają młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału w konkursie „Know America 2017”. To już 14. edycja tego wspaniałego konkursu. 

Co roku grupa 30 finalistów przyjeżdża do Warszawy (najczęściej w marcu) i uczestniczy w przyjęciu w rezydencji amerykańskiego ambasadora (jeśli pozwala na to jego kalendarz). Zwykle dwóch finalistów otrzymuje zaproszenie od Ambasady Stanów Zjednoczonych do udziału w 3-tygodniowym programie letnim Benjamin Franklin w USA dla młodzieży z różnych krajów.