DSCN2250C o l l e g i u m   R h e t o r i c u m
w fazie finałowej turnieju debat oksfordzkich
Głos z Warszawy

W dniach 07.10.2017 i 08.10.2017 Collegium Rhetoricum reprezentowało naszą szkołę podczas turnieju debat oksfordzkich Głos z Warszawy. W turnieju wzięło udział 20 drużyn, ponad 150 uczestników. Turniej objęty był patronatem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. II Liceum reprezentowały dwie drużyny, z których jedna z kompletem zwycięstw wygrała fazę grupową i zawansowała do ćwierćfinałów!

Skład naszych drużyn:

Drużyna 1

Mówca 1: Weronika Kiełbaszewska

Mówca 2: Karol Kowalczyk

Mówca 3: Dominik Rudziński

Mówca 4: Aleksandra Kanaszyc

Drużyna 2

Mówca 1: Agata Klimek

Mówca 2: Aleksandra Kamińska

Mówca 3: Weronika Matczak

Mówca 4: Paulina Borczak

Drużyna 2 wygrała wszystkie debaty w swojej grupie. Wszystkie z jednomyślnym wynikiem na korzyść naszych reprezentantek! W ćwierćfinale drużyna ta spotkała się ze szkołą, która wygrała debatę z naszą drużyną 1.  Ostatecznym zwycięzcą turnieju została reprezentacja VI LO z Bydgoszczy. Z drużyną tą nasza reprezentacja (drużyna 2) prowadziła dysputy w fazie grupowej, pokonując zwycięzców turnieju wynikiem 4 do 0.

Awans do fazy finałowej i eliminacje ćwierćfinałowe to nasz kolejny wspólny sukces.

Tezy, nad którymi pracowaliśmy przez ostatnie dni brzmiały:

Polska powinna oferować pomoc socjalną w państwowych usługach, a nie w formie wsparcia finansowego.

Uczelnie wyższe powinny dążyć do elitarności, a nie powszechności.

Unia Europejska powinna wspierać dążenia niepodległościowe Katalonii.

Podczas wojny z kartelami narkotykowymi państwo nie powinno musieć przestrzegać praw człowieka.

Parlamentarzyści powinni otrzymywać wynagrodzenie równe medianie płac w Polsce.

„Kultura dzielenia się” ma negatywny wpływ społeczeństwo.

Cieszmy się naszym wspólnym sukcesem!

Opiekun projektu:

Anna Brzostek

 

DSCN2245

DSCN2253

DSCN2552

DSCN3034