DSCN8164Nasza szkoła - ponownie szkołą satelicką projektu
DeBBaty

W roku 2018 Collegium Rhetorium po raz pierwszy brało udział w turnieju DeBBaty. W marcu 2018 zajęliśmy 1 miejsce w Polsce wygrywając całą edycję turnieju. W roku 2019 II LO po raz pierwszy było szkołą satelicką projektu DeBBaty, natomiast obecnie ponownie uzyskaliśmy tytuł szkoły satelickiej. W związku z funkcją szkoły satelickiej programu organizujemy dwa spotkania szkoleniowe dla uczniów szkół olsztyńskich. W lutym odbędzie się w naszej szkole etap regionalny projektu DeBBaty, na który przyjadą certyfikowani sędziowie z Warszawy.

W ramach przygotowań do turnieju, dnia 06.02.2020 zostały zorganizowane pierwsze warsztaty szkoleniowe, na które przyszli uczniowie z I LO. Warsztaty poprowadziła pani Dorota Kaiper, która od lat jest aktywnym sędzią oraz mówcą z bogatym doświadczeniem turniejowym.

Podczas turnieju naszą szkołę reprezentować będzie drużyna w składzie:

Michał Szymanowski, klasa 1

Klaudia Rokita, klasa 2

Natalia Ochocka, klasa 2

Agata Klimek, klasa 3

Wydarzenie w naszej szkole organizowali nauczyciele:

Anna Brzostek

Tomasz Sokołowski

DSCN8146

DSCN8151

DSCN8164