Obraz 1044Klasa I B na imieninach Marszałka Piłsudskiego

 

W dniu 19 marca 2018 roku klasa I B wzięła udział w organizowanych na wzór okresu II Rzeczpospolitej uroczystości czyli imieninach Józefa Piłsudskiego .Delegacja młodzieży II LO złożyła kwiaty pod pamiątkową tablicą Marszałka Piłsudskiego w Olsztynie .Następnie klasa uczestniczyła w uroczystościach imieninowych pod Patronatem Artura Chojeckiego Wojewody Warmińsko-Mazurskiego w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie .

W ramach spotkania uczniowie wysłuchali wykładu Barbary Wachowicz pod tytułem ,,Marszałek mniej znany ",wspomnień Aleksandry Piłsudskiej w interpretacji Małgorzaty Kurmin i informacji o projekcie ,,Patrol" . Podczas spotkania wręczono wyróżnienia i odznaczenia Związku Piłsudczyków .Odtworzono również jedyny zachowany fragment przemówienia Piłsudskiego nagranego na płycie gramofonowej .

 

Życzenia do uczestników uroczystości w wersji audiowizualnej skierował Piotr Sosnkowski , syn generała Kazimierza Sosnkowskiego ,towarzysza z Magdeburga i bliskiego współpracownika Piłsudskiego .Nasze liceum jest partnerem Związku Piłsudczyków .

Opiekunem klasy podczas imienin był nauczyciel Mariusz Tyl .

1

3