IMG 1340Debata pt. „Historia XX wieku- pole sporu i pojednania”

28 marca 2018 uczniowie II LO interesujący się historią mieli okazję uczestniczyć w panelu dyskusyjnym pt. „Historia XX wieku – pole sporu i pojednania” dotyczącego postaci Józefa Piłsudskiego. Debata odbywała się w Ośrodku Badań Naukowych im. Wojciecha Kętrzyńskiego.

Zaproszeni goście profesor UWM Krzysztof Narojczyk, prezes olsztyńskiego Oddziału Związku Piłsudczyków RP Waldemar Ziarek oraz nauczycielka historii z naszej szkoły P. Beata Fronczak- Duńczyk odpowiadali na pytania dotyczące walki o granice Polski po I wojnie światowej, demokracji parlamentarnej w II RP, bitwy warszawskiej oraz zamachu majowego, skupiając się na roli Józefa Piłsudskiego. Przy okazji uczniowie mieli okazję podziwiać wystawę poświęconą Legionom Polskim. Wydarzenie to wpisuje się w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.